Umów się na wizytę

514-554-246

Porady

  1. Systematyczne wizyty w salonie skracają czas zabiegów pielęgnacyjnych oraz sprzyjają poprawie kondycji sierści zwierzęcia. Oszczędzają mu w ten sposób stres związany z długim rozczesywaniem i pieniądze w portfelu właścicieli.
  2. Na pierwszą wizytę do salonu groomerskiego warto wziąć już 3 miesięcznego szczeniaka. Dotyczy to szczególnie ras, których pielęgnacja jest pracochłonna. Pierwsze wizyty w salonie winny mieć charakter zapoznawczy. Piesek powinien mieć możliwość obwąchania salonu, sprzętu, stołu. Można wykonać drobne zabiegi pielęgnacyjne takie jak czyszczenie uszu czy oczu.
  3. Przed wizytą u fryzjera, właściciel powinien wyprowadzić psa na dłuższy spacer, który pozwoli mu wytracić nadmiar energii czy załatwić potrzeby fizjologiczne. Dzięki temu pupilowi będzie łatwiej zachować spokój podczas wizyty w salonie. Proszę pamiętać, że pies zmęczony to pies spokojny.
  4. Pies jest grzeczniejszy kiedy zostaje sam na sam z groomerem. W związku z tym decydując się na wizytę w salonie, przygotuj się na to, że trzeba będzie zostawić pupila samego na jakiś czas. Wówczas wszystkie zabiegi przebiegają sprawniej i szybciej. Pies nie jest rozkojarzony a groomer może z nim łatwiej nawiązań kontakt.
  5. Przed rozpoczęcie zabiegu poinformuj groomera o ewentualnych problemach skórnych (guzki, krostki, brodawki), alergii czy chorobach psa. Miej również przy sobie ważną książeczkę zdrowia z aktualnym szczepieniem przeciwko wściekliźnie. Warto również powiedzieć o trudnym charakterze psa (jeżeli może mieć to wpływ na przebieg wizyty).
  6. Trymowanie poprawia jakość sierści – usztywnia ja, zmniejsza wzrost podszerstka (puchu), poprawia kolor, a także eliminuje problem sierści w domu, ponieważ pies wytrybowany jej nie gubi. Dotyczy to ras przeznaczonych do tego zabiegu, czyli szorstkowłosych jak i krótkowłosych.
  7. Warto także skorzystać z możliwości kąpieli psa w salonie. Obecnie dzięki odpowiednio przygotowanym kosmetykom można tą czynność wykonywać znacznie częściej niż raz czy dwa razy do roku. Naturalne kosmetyki nie szkodzą pupilowi a my w domu mamy czystego i pięknie pachnącego zwierzaka.